25 Ağustos 2008 Pazartesi

ne varsa SOKAKTA var

Hangar Sanat Derneği tarafından Beyoğlu’nda ikincisi düzenlenecek Sokakta Şenlik yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda sanatçıyı 29-31 Ağustos 2008 tarihlerinde İstanbullularla buluşturacak.

İlki 2007’de yapılan Sokakta Şenlik 2008’de daha geniş bir katılımla yine Galata ve Tünel bölgesinde yapılacak. Çok sayıda farklı dalda çalışan amatör ve profesyonel sanatçı bir yandan performanslarını sergilerken şenliği izleyenler düzenlenen çeşitli atölyeler sayesinde sokakta sanata katkıda bulunabilecekler.
Şenlik, 29 Ağustos Cuma günü 17:00’da Galatasaray meydanından hareket edecek olan açılış yürüyüşü ile başlayacak. Bu cümbüşlü yürüyüşte şenlik katılımcılarına Sambistanbul Perküsyon Grubu afro-latin ritimleriyle eşlik edecek.

We invite you to "On the Street 2"
Festival "on the Street" goes on...
Just like the life itself...

Street art festival "On the Street" was first organised last year by Hangar Art Association.
Chanting our slogan "Whatever happens, happens on the street", we will organise it again this summer on 29-31 August 2008.
Everybody grab your instruments, toys, paints, canvases, words, voices, cameras, movies and anything you feel like, come out and give life to "on the Street 2".
Streets and squares of Beyoglu, Tunel and Galata Tower in Istanbul will be filled with everybody's art. Any kind of performance is welcome!
Please send your applications to info@hangar.org.tr until 31 July 2008. Late applications will not be considered for space allocation in the festival areas and for the festival leaflet. However, you can still perform within the festival as far as you find time and space that is not already dedicated to another performance.
Artists are expected to cover their own travel expenses. Board and accommodation will be provided during the festival days. Accommodation will be in limited conditions due to our availability.
For your questions regarding your participation, please contact Alican Yurtsever via tossur@hotmail.com


Şenlikte üç gün boyunca 12 grup sahne alacak. Geleneksel Rum ve Türk müziğinden Çigan müziğine, etnik müzikten Dj performanslarına kadar geniş bir yelpazeye yayınlan programda şu gruplar yer alacak: Selekta Firuzaga & Dreas Culture Soundsystem, Hip Hop Mobil Türkiye, İstanbul Ska Foundation, Hariçten Gazelciler, Smile Resistance, Selecta King Seroman, DJ Hope, Orpheus, Laterna, Nostalgia, Teneke Trampet, Hiçten Hiçe ve Cem Gürcan Buluş Ekibi.

Ritm, resim, bilim, ebru ve jonglörlük atölyelerinin yapılacağı şenlikte ayrıca iki gün süresince Hip Hop atölyesine katılan çocuklar, iki günün sonunda sahnede bir performans gerçekleştirecekler. Şenlikte sırasında izleyebilecek etkinlikler arasında uluslararası genç sanatçı Deniz Beşer’in dans ve müziği bütünleştirerek yapacağı Sokakta Diyalog isimli resim çalışması, Tarlabaşı Toplum Merkezi Drama Atölyesinin sergileyeceği Müzikli Çocuk Oyunu, Zaptı-Namümkün Oyuncularının doğaçlama tiyatroları, İstiklal caddesini baştan aşağıya yuvarlanarak geçecek olan Rem Dans Topluluğu gösterisi, güncel sanat çalışmaları ve enstalasyonları, Ichi ve Shadows ekibi ateş gösterileriyle şenliğe renk katacaklar. Bunun yanı sıra dövüş sanatları, jonglörlük, meditasyon, capoeira gibi farklı etkinlikler de şenlik programında yer alıyor. Festival boyunca yapılacak kısa film gösterimlerinde ise genç yönetmeleri keşfetmek ve filmlerden sonra sohbet etmek mümkün olacak.

Sokakta Şenlik 2, Cem Gürcan Buluş Ekibinin vereceği blues konseri ile son bulacak.
Tüm şenlik etkinlikleri ücretsiz olup, sanatı seven herkesin katılımına açıktır.

29 Ağustos Programı
30 Ağustos Programı
31 Ağustos Programı
Editöre Not:

Hangar Sanat Derneği Hakkında:
Farklı altyapı ve meslek gruplarından, sanata ve toplumsal gelişime destek vermeye çalışan gençler biraraya gelerek Ekim 2006’da Hangar Sanat Derneği’ni kurdu. Derneğin kuruluş amacı; genç sanatçıların, tasarımcıların, kent planlamacılarının ve sanata ilgi duyan diğer gençlerin kullanımına açık bir sanat platformu oluşturarak gençlerin yaratıcılık ve üretkenliklerini harekete geçirmek; sanata katılımı arttırmak ve kültürel dışlanmayı ortadan kaldırmaya yönelik stratejiler geliştirmek; kültürel altyapının geliştirilmesine yönelik stratejiler üretmek; sınırötesi işbirliği ve kültürlerarası diyalogu geliştirmek; güncel gelişmelere sanat yoluyla yaratıcı karşılıklar vermek ve kentsel ve kültürel kalkınmaya katkıda bulunmaktır.
Hangar Sanat Derneği ile ilgili detaylı bilgiye ve çeşitli görsellere www.hangar.org.tr ve www.sokaktasenlik.org adreslerinden ulaşılabilir.


Bilgi İçin: Derya Kılıçalp
Şenlik Koordinatörü
0535 324 96 47
info@hangar.org.tr
www.hangar.org.tr

Hiç yorum yok: